CoreTennis  :  90,904 tournaments covered  -  169,676 player profiles  -  3,144,674 tennis match results... and counting.

Last Week's Men's Winners

ATP 1000
F, N. Djokovic d. S. Tsitsipas 60 76(5)
Challenger 125
Bordeaux Challenger (Bordeaux, FRA)
F, A. Popyrin d. Q. Halys 26 76(5) 76(4)
Challenger 100
Heilbronn II Challenger (Heilbronn, GER)
F, D. Altmaier d. A. Martin 36 61 64
Challenger 80
Zagreb Challenger (Zagreb, CRO)
F, F. Misolic d. M. Poljicak 63 76(6)
Shymkent Challenger (Shymkent , KAZ)
F, E. Nava d. S. Fanselow 64 76(3)
Coquimbo Challenger (Coquimbo, CHI)
F, F. Diaz Acosta d. P. Boscardin Dias 75 76(4)
M25
M25 Kalmar 01 (Kalmar, SWE)
F, L. Wessels d. D. Capecchi 62 63
M25 Nottingham 08 (Nottingham, GBR)
F, B. Harris d. E. Leshem 64 63
M25 Monastir 24 (Monastir, TUN)
F, L. Tu d. S. Mansouri 67(3) 64 76(4)
M25 Santa Margherita Di Pula 06 (Santa Margherita Di Pula, ITA)
F, M. Geerts d. A. Weis 63 36 61
M25 Prague 01 (Prague, CZE)
F, M. Krumich d. J. Briand 76(3) 60
M15
M15 Valldoreix 08 (Valldoreix, ESP)
F, D. Merida d. O. Roca Batalla 26 75 62
M15 Cairo 19 (Cairo, EGY)
F, S. Prechtel d. M. Miceli 36 63 63
M15 Doboj 01 (Doboj, BIH)
F, G. Madarasz d. R. Kawakami 63 75
M15 Cancun 06 (Cancun, MEX)
F, P. Bertran d. J. Sheehy 63 61
M15 Ulcinj 02 (Ulcinj, MNE)
F, V. Royer d. S. Vincent Ruggeri 62 62
M15 Antalya 18 (Antalya, TUR)
F, N. Frunza d. D. Wassermann 46 64 62
M15 Monastir 23 (Monastir, TUN)
F, B. Yunchaokete d. R. Ho 64 75
M15 Heraklion 01 (Heraklion, GRE)
F, M. Lajal d. D. Palan 64 63
J1 Boys
F, L. Midon d. B. Artnak 75 64
J2 Boys
F, P. Barbier Gazeu d. A. Frusina 75 62
J3 Boys
J3 Coral Gables \ Copa Badia (Coral Gables, FL, USA)
F, J. Sarr d. F. Nidunjianzan 46 63 64
F, G. Zgola d. K. Tyagi 61 60
F, G. Ballotta d. S. Brockett 60 67(5) 62
F, M. Mesarovic d. H. Roh 76(2) 46 62
J4 Boys
J4 Budapest \ ETC Cup (Budapest, HUN)
F, V. Iakubenko d. T. Gubi 61 63
F, O. Kolninov d. I. Orynbasar 36 64 76(3)
F, J. Alonso d. L. Lemaitre Vilchis 36 75 10 Ret'd
F, P. Czaczkowski d. F. Stidell 62 67(1) 60
F, R. Segado Esteve d. S. Nakajima 63 64
J5 Boys
F, O. Milic d. M. Ristov 63 46 64
J5 Gazelec (Gazelec, TUN)
F, N. Van Der Sijs d. Z. Hamrouni 57 64 63
F, L. Garcia Paez d. R. Pascual Ferra 46 62 64
F, S. Heredia d. C. Baierl 63 36 75
F, C. Ngounoue d. S. Medica Sandoval 64 63
J5 Christiansted \ USVI Cup (Chistiansted , ISV)
F, P. Chunduru d. J. Leach 36 64 61
F, K. Xu d. J. You 76(3) 75
F, N. Bidzinashvili d. D. Stepanov 61 36 62
F, E. Jarzaguet d. B. Badza 61 63
Boys 16
Copa Ibague (Ibague, COL)
F, E. Vargas d. B. Zamora w/o
Boys 16 Cat 2
Grawe Open (Maribor, SLO)
F, Z. Svec d. N. Jovic 36 63 61
Zabrze Cup (Zabrze, POL)
F, W. Rejchtman Vinciguerra d. B. Kokot 62 64
Boys 16 Cat 3
F, M. Lange d. N. Mansfield 76(5) 61
F, I. Ivanov d. N. Sclearenco 61 62
F, E. Hashimov d. P. Savelov 64 36 64
Boys 14
Copa Ibague (Ibague, COL)
F, D. Rocha d. E. Forero 26 64 64
Boys 14 Cat 1
The Tipos Piestany Cup (Piestany, SVK)
F, L. Petit d. Z. Sesko 63 62
Boys 14 Cat 2
F, A. Mirkovic d. V. Nikolic 75 64
Grawe Open (Maribor, SLO)
F, M. Ceban d. M. Ontiveros Castro 62 63
Torneo U14 - Pavia (Pavia , ITA)
F, A. Marigliano d. S. Tartaglione 63 61
Wilson Cup (Rakovnik, CZE)
F, D. Bruckner d. J. Kusy 61 62
Boys 14 Cat 3
F, I. Verthaimer d. D. Brand 63 61
F, S. Bulbiankou d. T. Dautov 06 75 63
Boys 12 Cat 2
Airok Viljandi Open (Viljandi, EST)
F, A. Tuomolin d. O. Jamsa 62 61
Biotehnos Series Cup (Vadu lui Voda, MDA)
F, D. Turcan d. L. Herrera Sanchez 64 75

Last Week's Women's Winners

WTA 1000
F, I. Swiatek d. O. Jabeur 62 62
WTA 125
Liqui Moly Open Karlsruhe (Karlsruhe, GER)
F, M. Sherif d. B. Pera 62 64
Trophee Lagardere (Paris, FRA)
F, C. Liu d. B. Haddad Maia 63 64
W100
W100+H La Bisbal D'Emporda (La Bisbal D'Emporda, ESP)
F, X. Wang d. E. Andreeva 36 76(0) 60
W60
W60 Saint-Gaudens (Saint-Gaudens, FRA)
F, Y. In-Albon d. C. Alves 46 64 63
W25
W25 Sarasota, FL (Sarasota, FL, USA)
F, E. Halbauer d. A. Krueger 75 62
W25 Osijek (Osijek, CRO)
F, D. Salkova d. A. Ruzic 61 62
W25 Varberg (Varberg, SWE)
F, S. Samavati d. M. Helgo 16 61 64
W25 Nottingham (Nottingham, GBR)
F, S. Kartal d. J. Garland 63 61
W25 Santa Margherita Di Pula (Santa Margherita di Pula, ITA)
F, D. Semenistaja d. I. Khromacheva 64 46 61
W15
W15 Antalya (Antalya, TUR)
F, Y. Karpovich d. V. Yushchenko 62 64
W15 Heraklion (Heraklion, GRE)
F, T. Di Girolami d. M. Laki 61 64
W15 Cairo (Cairo, EGY)
F, N. Noha Akugue d. Y. Yang 61 61
W15 Cancun (Cancun, MEX)
F, J. Hinojosa Gomez d. R. Gailis 64 64
W15 Monastir (Monastir, TUN)
F, F. Liu d. A. Koshiishi 64 75
W15 Sao Paulo (Sao Paulo, BRA)
F, M. Capurro Taborda d. N. Zeballos 26 63 60
J1 Girls
F, C. Naef d. N. Daubnerova 61 60
J2 Girls
F, A. Gureva d. A. Waligora 64 63
J3 Girls
F, A. Ozcan d. M. Safi 63 62
F, O. Lincer d. M. Stankiewicz 63 61
J3 Coral Gables \ Copa Badia (Coral Gables, FL, USA)
F, A. Anazagasty-Pursoo d. M. Crossley 46 75 63
F, T. Andrade Sabando d. K. Gibbs 61 64
J4 Girls
J4 Budapest \ ETC Cup (Budapest, HUN)
F, V. Zidelova d. A. Kantor 63 62
F, B. Zeltina d. A. Supulniece 60 62
F, K. Matushkina d. V. Milovanova 61 60
F, D. Dominguez Collado d. M. Araoz-Gosn 63 46 61
F, S. Tsujioka d. A. Nagasawa 62 63
J5 Girls
F, P. Kuharenko d. A. Ferlito 63 67(6) 61
F, A. Subasic d. A. Stankovic 75 64
J5 Gazelec (Gazelec, TUN)
F, A. Pozarenko d. N. Abid 63 62
F, D. Vaissaud d. A. Mitia Voavy 62 61
F, R. Leroux d. J. Usereau 63 61
F, R. Zolotareva d. A. Karaseva 76(5) 57 75
J5 Christiansted \ USVI Cup (Chistiansted , ISV)
F, V. Turley d. I. Khune 63 60
F, N. Castaneda Guerrero d. M. Fuenzalida Higareda 61 60
F, V. Mediorreal Arias d. S. Alba Verastegui 62 63
Girls 16
Copa Ibague (Ibague, COL)
F, M. Romero Vargas d. M. Suarez 64 64
Girls 16 Cat 2
Zabrze Cup (Zabrze, POL)
F, A. Kolyada d. M. Svobodova 75 64
Grawe Open (Maribor, SLO)
F, N. Maines d. P. Petelinsek 62 63
Girls 16 Cat 3
F, G. Krastenova d. F. Ogrezeanu 63 62
F, A. Pushkareva d. A. Lizunova 63 62
F, K. Kujovic d. A. Sara 76(6) 60
Girls 14
Copa Ibague (Ibague, COL)
F, Z. Patino Ampudia d. C. Orozco Salazar 76(9) 36 63
Girls 14 Cat 1
The Tipos Piestany Cup (Piestany, SVK)
F, M. Pohankova d. S. Depesova 64 64
Girls 14 Cat 2
Grawe Open (Maribor, SLO)
F, H. Smart d. N. Manta 64 64
F, G. Ivanovic d. A. Cvetkovic 61 75
Wilson Cup (Rakovnik, CZE)
F, M. Jirouskova d. J. Kovackova 64 64
Torneo U14 - Pavia (Pavia , ITA)
F, A. Sara d. E. Francese 62 64
Girls 14 Cat 3
F, R. Baranes d. E. Bortsova 75 67(2) 75
F, V. Guryleva d. U. Manzhos 67(0) 61 63
Girls 12 Cat 2
Airok Viljandi Open (Viljandi, EST)
F, K. Berzina d. E. Averjanov 62 61
Biotehnos Series Cup (Vadu lui Voda, MDA)
F, J. Stroe d. A. Shreider 46 63 119
AddThis Social Bookmark Button